2024. április. 29. Köszöntjük nevű látogatónkat.
2024. április. 5.

Schönberger Ferenc nyugalmazott lelkipásztor, 1938. március 5-én született a Szatmár megyei Túrterebesen, szülei 17. gyermekeként. 1964. április 5-én Márton Áron püspök szentelte pappá Gyulafehérváron. Gyémántmiséjét szombaton, április 6-án de. 11 órakor tartja a szatmárnémeti székesegyházban, melyre mindenkit szeretettel vár. Papi évei alatt a Szatmári Egyházmegyében, Kárpátalján és az Egri Főegyházmegyében végzett lelkipásztori szolgálatot. Pappá szentelésének 60. évfordulójára készítettünk vele ünnepi interjút.

2024. március. 30.

Feltámadt Krisztus, reményetek! – hirdeti a húsvéti szekvencia, ami különösen is aktuális nálunk a szatmári egyházmegyében, hiszen a Remény Évével készülünk az Egyház 2025-ös nagy jubileumára. De a remény még csak pislákolt a sírhoz rohanó két tanítványban. Az evangélium utolsó mondata meg is jegyzi: még nem értették meg, hogy Jézusnak fel kellett támadnia a halálból.

2024. március. 28.

Nagycsütörtökön az Egyház két szentség születését ünnepli. Az utolsó vacsorán Jézus a kenyeret saját testévé, a bort saját vérévé változtatta és meghagyta apostolainak, hogy ezt cselekedjék az ő emlékezetére. Ezzel alapította meg az egyházi rend és az Eucharisztia szentségét.

2024. március. 25.

A Szatmári Római Katolikus Egyházmegye templomaiban az alább közölt időpontban kezdődnek a nagyheti és húsvéti szertartások.

2024. március. 21.

Nagykárolyban március 18-án a Kalazanci Szent József templomban tartott ünnepi szentmise keretében a Piarista Nővérek megemlékeztek alapítójukról Boldog Celestina Donatiról és megújították fogadalmukat.

2024. március. 15.

Szatmárnémetiben, Nagybányán, Batizon és Kaplonyban is búcsút tartanak Szent Józsefnek, Szűz Mária jegyesének ünnepén.