2024. április. 30. Köszöntjük nevű látogatónkat.
2022. április. 12.

Egyházmegyéink templomaiban a 2022. évi Húsvéti szertartások a következőképpen alakulnak:

2022. április. 10.

Virágvasárnap, Jézus jeruzsálemi bevonulására emlékezve, megkezdődik a Húsvétot megelőző Nagyhét. Urunk szenvedésének vasárnapján, a bevonuláskor megszentelt barkaágakat tartva a hívek előtt megelevenedik a Jézus dicsősége, valamint a passióban az Úr szenvedésének és kereszthalálának átelmélkedésével már körvonalazódnak a húsvéti események.

2022. április. 6.

Az alábbiakban Kanti Ágnes SchP, piarista nővér elmélkedését olvashatják.

2022. április. 4.

Április 2-án ünnepelték a szatmári és nagykárolyi szentignáci lelkiségű közösség (Keresztény Élet Közössége) tagjai és barátaik a Gyümölcsoltó Boldogasszony ünnepéhez kötődő világnapot, mely a nemzetközi KÉK újra alakulásának születésnapja.

2022. március. 24.

2022. március 25-én, Urunk születésének hírüladásának (Gyümölcsoltó Boldogasszony) ünnepén, Ferenc pápa egy bűnbánati szertartás keretében felajánlja Ukrajnát és Oroszországot Szűz Mária Szeplőtelen Szívének. Az alábbiakban Nm. és Ft. Schönberger Jenő püspök ebből az alkalomból kiadott körlevelét adjuk közre.

2022. március. 21.

Boldog Celestina Donati mennybéli születésnapjára emlékeztek Nagykárolyban a Piarista nővérek, március 18-án, pénteken. Az esti keresztutat Celestina anya elmélkedései mentén imádkozhatták végig a hívek, majd az esti szentmisében Tünde nővér, Bori nővér, Ágnes nővér, valamint Eugenia nővér megújították szerzetesi fogadalmukat.