2024. április. 30. Köszöntjük nevű látogatónkat.
2022. április. 18.

Reizer Pál Túrterebesen született 1943 január 6-án. Tanulmányait a gyulafehérvári kántoriskolában végezte, majd a Hittudományi Főiskolán teológia tanulmányait befejezve Isten szolgája, Márton Áron püspök 1967. április 2-án pappá szentelte.

2022. április. 17.

Az alábbiakban a főpásztor Húsvéti üzentetét olvashatják.

2022. április. 17.

Nagyszombaton csend van. A nagypéntek eseményei élnek még a szívekben; az Egyház Krisztus sírjánál időzik, imádkozik. A Húsvéti Vigília is csendben kezdődik. A megszentelt tűz lángjával meggyújtott Húsvéti gyertya, Krisztus világossága, a feltámadás reményének fényét jelképezi, majd a csendet a szentmisében felhangzó Dicsőség szakítja meg, amely Krisztus feltámadását hirdeti az egész világnak.

2022. április. 15.

Nagypénteken az Egyház nem mutat be szentmisét. Urunk szenvedésének ünnepének három fontosabb része van. Az igeliturgia, a szent kereszt előtti hódolat és a szentáldozás, amelyben valóban a megfeszített és feltámadt Üdvözítővel találkozhat az, aki hittel veszi magához az Oltáriszentséget.

2022. április. 15.

Nagycsütörtök estével, az Utolsó vacsora emlékmiséjével megkezdődik az ún. szentháromnap. Ez a három nap tulajdonképpen nem más, mint a keresztény ember üdvtörténetének csúcspontja, amelyen lehetősége van, hogy átelmélkedje Megváltásának misztériumát.

2022. április. 14.

Nagycsütörtökön az Egyház kettős ünnepet ül: az esti órákban, az Utolsó vacsora emlékmiséjén, az Oltáriszentség megalapítását ünneplik, délelőtt pedig a Jézus Krisztus által alapított papságért adnak hálát az egyházmegyék székesegyházaiban. A főpásztorok ekkor áldják meg a szentségek kiszolgáltatására használt szent olajokat: a betegek olaját, a keresztelendők olaját és a krizmát.