2024. május. 21. Köszöntjük nevű látogatónkat.
2022. május. 8.

A romániai katolikus püspökök találkozója a békéért való ima jegyében zajlott.

2022. május. 3.

Szent Flórián a tűzoltók, a pékek, a serfőzők, a kéményseprők és a kovácsok, valamint Linz, Bécs és Krakkó védőszentje.

2022. május. 3.

A Szatmári Római Katolikus püspökség, egy éves kihagyás után, újra meghirdeti zarándokútjait. A Püspökség Pasztorális Irodájának szervezésében 2022-ben, a Gondviselés évében Lengyelországba, a Balkán-félszigetre, Moszkva és Szentpétervár városaiba, az Észak-Olasz régióba, vagy éppen a Szentföldre zarándokolhatnak el a kedves hívek.

2022. május. 2.

A Szatmári Római Katolikus Püspökség zarándoklatot hirdet Lengyelországba 2022. június 13-16. között. Jelentkezési határidő május 6., péntek.

2022. április. 30.

Örömmel gyűltünk össze, hogy az Úr áldozatát megünnepelve megáldjuk új templomunkat. Vegyünk részt áhítattal ezeken a szent szertartásokon, hallgassuk Isten Igéjét, hogy ez a mi közösségünk, amely a keresztvíz által született újjá és ugyanazon oltárról nyert tápláló erőt, lelki templommá növekedjék, és az egy oltárhoz gyülekezve gyarapodjék az égi szeretetben. – mondta Jenő püspök Pusztadarócon, a templomszentelés liturgiájának kezdetén.

2022. április. 29.

Mivel Szent József, a munkás emléknapja 2022-ben vasárnapra esik, így ebben az évben elmarad a megemlékezés. Kivételt képeznek ez alól azok a templomok, melyek ekkor ünneplik búcsújukat.