2024. május. 5. Köszöntjük nevű látogatónkat.
2022. május. 16.

Lajosvölgyihuta (Huta Certeze) egy kevésbé ismert kis falu az avasban, ahol a lakosság nem beszél magyarul, ám döntő többségében katolikusnak vallja magát.

2022. május. 15.

Május 9. és 13. között a Szatmári Római Katolikus Püspökség vendégszeretetét élvezhette Hermann Gletter innsbrucki és Dr. Stefan Oster SDB passaui püspökök és munkatársaik.

2022. május. 9.

Május 7-én, a Nagybányai Szent József Plébánia közösségi termében találkoztak a helybeli és szatmári, szentignáci lelkiségű közösségek tagjai, a Keresztény Élet Közössége világnapjának megünneplésére. A témát a nemzetközi mozgalom körlevele adta: Megtéréstől az elköteleződésig - a szeretet, az öröm és a barátság útja.

2022. május. 8.

A romániai katolikus püspökök találkozója a békéért való ima jegyében zajlott.

2022. május. 3.

Szent Flórián a tűzoltók, a pékek, a serfőzők, a kéményseprők és a kovácsok, valamint Linz, Bécs és Krakkó védőszentje.

2022. május. 3.

A Szatmári Római Katolikus püspökség, egy éves kihagyás után, újra meghirdeti zarándokútjait. A Püspökség Pasztorális Irodájának szervezésében 2022-ben, a Gondviselés évében Lengyelországba, a Balkán-félszigetre, Moszkva és Szentpétervár városaiba, az Észak-Olasz régióba, vagy éppen a Szentföldre zarándokolhatnak el a kedves hívek.