2024. május. 5. Köszöntjük nevű látogatónkat.
2022. június. 9.

A Szentháromság már az idő kezdete előtt van: Ő teremti a világot. Ugyanakkor a liturgia is a Szentháromság műve; és a vasárnapi és ünnepi szentmisékben a Gloria imádságával, az angyalokhoz társulva szintén a Szentháromságos egy Isten dicsőítjük.

2022. június. 7.

A járvány okozta korlátozások miatti hosszabb kimaradás után, idén ismét egyházmegye szintű találkozót szervezhettek a ministránsok számára szombaton, 2022. június 4-én, Tyukodi Beáta SJC, valamint Csiszár Lóránt, az Egyházmegyei Ifjúsági Iroda munkatársai. Az idei – tizenkilencedik – találkozó mottója „Ma a te házadban kell megszállnom” (Lk 19,5), helyszíne pedig Nagybánya volt. Szmutku Róbert esperes-plébános adott otthont a rendezvénynek a Szentháromság-templomban.

2022. június. 3.

Farnando de’Buglioni 1195. augusztus 15-én született, Padovában. Tizenöt éves korában az Ágoston-rendi szerzetesek közé lépett, majd mikor látta a Marokkóból hazahozott ferences vértanúk holttestét, belépett a ferences rendbe és Remete Szent Antal iránti tiszteletből felvette az Antal nevet. Szent Ferenc utasítására Bolognába ment, ahol a novíciusok tanítója lett. Kiváló prédikátor volt. 36 éves korában, 1231. június 13-án fejezte be földi pályafutását. Életszentségét számos csoda és ima meghallgatás igazolta. Halála után tíz hónappal, 1232. május 30-án IX. Gergely pápa szentté avatta.

2022. június. 3.

Pál apostol okosságáról és szigoráról ismert. Van azonban egy olyan oldala is, melyet misztikusnak nevezhetünk. Leveleiben a konkrét kérdések mögött az emberlét nagy kérdései vannak, mint szabadság, igazságosság, béke, megismerés, remény, szeretet.

2022. június. 3.

A pünkösd szó a görög pentekoszté szóból származik, melynek jelentése: ötven. Húsvét után ötven nappal a megdicsőült Jézus Krisztus kiárasztja a Lelket és kinyilvánítja, mint a harmadik isteni személyt. Ezáltal a Szentháromság kinyilatkoztatása teljessé vált. A Szentlélek kiáradása által az apostolok képessé váltak Jézus Krisztus missziós parancsának (Mt 28, 16-20) teljesítésére.

2022. június. 1.

Szombaton ünnepelte pappá szentelésének 50. évfordulóját Aknasugatagon Ft. Vizauer Ferenc nyugalmazott lelkipásztor. A nagy eseményen vele együtt ünnepelt több paptársa, szülőfaluja, Aknasugatag egyházközsége, valamint azon egyházközségek hívei is, akiket szolgálati évei alatt pasztorált. A szentmise ünnepi szónoka Ft. Reszler Mihály máramarosi főesperes-plébános volt.