2024. május. 18. Köszöntjük nevű látogatónkat.
2022. június. 24.

Szűz Mária Erzsébetnél tett látogatását ünnepli az Egyház július 2-án, Sarlós Boldogasszony ünnepén. Ekkor hangzott el Mária hálaéneke, a Magnificat is.

2022. június. 21.

A Jézus Szíve tisztelet az egyik legelterjedtebb és legkedveltebb áhítat. Ilyenkor a keresztény ember nem Jézus életét, sokkal inkább benső életét és lelkiségét szemléli. Meszlényi Gyula püspök (1887-1905) Jézus Szentséges Szívének oltalmába ajánlotta a Szatmári Egyházmegyét, Reizer Pál püspök kérésére pedig 1999 óta a Székesegyház előtti téren ünneplik a hívek Jézus Szíve ünnepét.

2022. június. 21.

1889. június 24-én alapította Boldog Celestina Donati a Piarista Nővérek Kongregációját. Ezen a napon a nővérek hagyományosan megújítják szerzetesi fogadalmukat, melynek keretében újra reátekintenek hivatásuk alapköveire azzal, Aki meghívta őket erre a küldetésre.

2022. június. 18.

Krisztus Szent Testének és Szent Vérének ünnepén közösen ünnepeltek a hívek a Szatmárnémeti Székesegyházban. A szentmisét követő körmenetben pedig a főteret körbejárva tanúskodtak az Oltáriszentségben jelenlévő, és az emberek között a földön maradt Krisztusról.

2022. június. 15.

Ft. Fromherz Attila, lajosvölgyihutai plébános pappá szentelésének 25. évfordulóját ünnepelték június 14-én.

2022. június. 15.

Páduai Szent Antal emléknapján templomuk búcsúját ünnepelték a kaplonyi hívek, ahol idén Felföldi László pécsi megyéspüspök volt a szónok, aki korábban a csíksomlyói zarándokvonaton lelkivezetőként szolgált együtt Asztrik atyával.