2024. április. 30. Köszöntjük nevű látogatónkat.
2022. március. 14.

Ft. Szabó József, az egri, Érseki Papnevelő Intézet spirituálisa tartotta egyházmegyénk lelkipásztorainak nagyböjti lelkinapját. József atya előadásaiban az LMBTQ mozgalom filozófiai és démonológiai alapjairól beszélt.

2022. március. 13.

Schönberger Jenő püspök március 10-i rendelkezéseit adjuk közre.

2022. március. 11.

Szabó József, az egri Szeminárium spirituálisa tartott előadást kedden, 2022. március 8-án a Máramarosi Főesperesség papjainak lelkinapján a Nagybányai Szentháromság Plébánián. Az eseményen jelen volt Schönberger Jenő megyés püspök, aki köszöntötte a vendéget és a résztvevő lelkipásztorokat, majd bevezette a nap témáját, egy olyan téma – mondta a főpásztor – amelyet sajnos nem lehet elvonatkoztatni lelkipásztori hivatásunktól.

2022. március. 8.

2022. március 8-án, 15 órakor helyezték nyugalomra Ft. Dr. Hankovszky Ferenc püspöki helynököt a Szatmárnémeti hídon-túli római katolikus temetőben.

2022. március. 7.

Szatmárnémetiben, a Püspöki Palotában találkoztak a történelmi magyar egyház püspökei és a szeretetszolgálat terén dolgozó munkatársaik, hogy egy rendkívüli tanácskozás végkifejleteként összehangolt segítséget tudjanak nyújtani az ukrán-orosz háború menekültjeinek, valamint a Kárpátalján élő magyarok számára.

2022. március. 6.

A Szatmári Római Katolikus Püspökség megrendült, de Isten rendelését engedelmes lélekkel elfogadva tudatja, hogy Ft. Dr. Hankovszky Ferenc, püspöki helynök, irodaigazgató, Zárda-templom lelkésze 2022. március 5-én, életének 52. és papságának 25. évében váratlanul elhunyt.