2024. április. 30. Köszöntjük nevű látogatónkat.
2022. március. 3.

Maria Eugenia piarista nővér négy hónapja érkezett meg szerzetesközössége nagykárolyi Oázisába, hogy közvetlen tapasztalatokat szerezzen rendjének működésének sajátosságairól a Szatmári Egyházmegyében. Eddigi élményeiről kérdeztük a derűs mosolyú, bizalommal teli tekintetű fiatal szerzetest.

2022. március. 2.

Hamvazószerdával megkezdődik a nagyböjt. A Szatmárnémeti Székesegyházban egyben Szent József nagykilencedet is tartanak, akinek példája megmutatja, hogy bár ő sem értette meg mindent azonnal, de kételyeivel, problémáival újra és újra Isten elé állt és engedte, hogy Isten vezesse őt életében.

2022. február. 28.

Schönberger Jenő püspök megáldotta a Mezőfényi Szent Mihály-templom felújított tetőszerkezetét.

2022. február. 28.

A Szatmári Püspökség Világiak Irodája idén nagyböjtben is a hétköznapok lelkigyakorlatára hívja az érdeklődőket.

2022. február. 26.

Véget ért a Házasság Hete programsorozat a Szatmári Egyházmegyében is. A Püspökség Világiak Irodája a korábbi évekhez hasonlóan idén is, február hónap folyamán kibővített programsorozattal várta a párokat, házaspárokat.

2022. február. 25.

A magyar és a román kormány képviselőinek jelenlétében adták át ünnepélyesen Nagybányán csütörtök délután Erdély 31. kollégiumát, a Don Bosco Szórványkollégiumot. A máramarosi beruházást a magyar kormány 290 millió forinttal támogatta.