2024. május. 6. Köszöntjük nevű látogatónkat.
2022. február. 2.

Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepén a pap a világ Világosságát, Krisztust jelképező égő gyertyával a kezében vonul be a templomba, jelezvén, hogy amint a gyertya, úgy Krisztus is önmagát felemésztve másokért él, másokért világít. Ezen a napon, felelevenítve az egyik legősibb szentelményt, gyertyát szentel az Egyház.

2022. február. 1.

Szent II. János Pál 1997-ben a szerzetesek világnapjává nyilvánította február másodikát, Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepét. Ferenc pápa pedig a 2015. évet a megszentelt élet évévé nyilvánította.

2022. január. 27.

A 2022. évi Házasság Hete hivatalosan február 13-20. között kerül megrendezésre, azonban ahogy a korábbi években már megszokhattuk, a Püspökség Világiak Irodája február hónap folyamán kibővített programsorozattal várja a házaspárokat.

2022. január. 26.

Erdődhegyen találkoztak a Szatmári Egyházmegye plébániáinak egyháztanácsosai január közepén. A Püspökség Világiak Irodája által minden évben szervezett találkozójának idei témája a Gondviselés volt.

2022. január. 18.

A 2022. február 13-20. között megrendezendő Házasság Hetére készülve a Szatmári Püspökség Világiak Irodája idén is kalandtúrára hívja a házaspárokat.

2022. január. 1.

Újév napján, január elsején van Szűz Mária, Isten Anyjának ünnepe. A 431. évi Efezusi Zsinat kimondta, hogy Jézus Krisztus, mint a Második Isteni Személy, Szűz Máriától vette fel az emberi természetet, ezért Szűz Máriát megilleti az „Istenszülő” cím.