2024. április. 26. Köszöntjük nevű látogatónkat.
2021. december. 20.

Egyházmegyénk templomainak ünnepi misrendje 2021 Karácsonyán a következőképpen alakul:

2021. december. 15.

Adventi imaórát tartottak a Szatmári Római Katolikus egyházmegye önkéntes beteglátogatói december 13-án Szatmárnémetiben, a Szent István teremben.

2021. december. 13.

2020-ban ünnepelték Erdély legidősebb barokk templomának, a nagybányai Szentháromság-templomnak 300. évfordulóját. A múlt évszázad első felében elvégzett átfogó felújítás óta az idő vas foga mély nyomokat vésett az épület falaiba, a tornyok és a tető faszerkezetébe, éppen ezért szükségesnek bizonyult a javítási munkálatok mielőbbi elkezdése.

2021. december. 13.

December 11-én a Szombathelyi egyházmegye Boldog Brenner Jánosra emlékezik. Az egésznapos programosorozat a székesegyházban délelőtt 10 órakor bemutatott szentmisével vette kezdetét, melynek szónoka és főcelebránsa Nm. és Ft. Schönberger Jenő püspök úr volt. A főpásztor áldozatvállalására és a még buzgóbb, példamutatóbb keresztény életre ösztönözte a híveket. Az alábbiakban a Szombathelyi egyházmegye beszámolóját adjuk közre.

2021. december. 9.

Az ünnepi szentmise elején Nm. és Ft. Schönberger Jenő püspök emlékeztette a híveket, hogy amikor a Szűzanyát tiszteljük, akkor dicsőítjük legjobban az Istent, aki a Szűzanya által jött el emberként a világba, nekünk embereknek pedig a legbiztosabb utunk a Szűzanyán keresztül van Istenhez.

2021. december. 9.

December 8-án, a Boldogságos Szűz Mária Szeplőtelen Fogantatásának ünnepén nem csak búcsút ültek a színérváraljai hívek, hanem örömmel emlékeztek meg templomuk felszentelésének 600. évéről is.