2024. május. 7. Köszöntjük nevű látogatónkat.
2022. február. 22.

A szemlélődő (kontemplatív) ima gyakorlására hív meg minden érdeklődőt a Szatmári Római Katolikus Püspökség Világiak Irodája által szervezett program március 4-6. között, Szokondra, a Szent Ignác Lelkigyakorlatos Házba.

2022. február. 16.

Szatmárhegyen tartották az ifjúsági csoportvezetők téli találkozóját.

2022. február. 15.

Laikus munkatársaikat, önkénteseiket és jótevőiket szentmise keretében köszöntötték a Piarista Nővérek február 12-én, szombaton a Celestina Anya Oázis kápolnájában.

2022. február. 11.

Jézus azt mondta, hogy ha Őt magát látjuk azokban a testvérekben, akik valamilyen formában másokra szorulnak, akkor Neki segítünk. Mi csak kiegészítjük azt a szenvedést, ami hiányzik Krisztus szenvedéséből, ha felajánljuk szenvedéseinket az Egyház javára.

2022. február. 9.

Az emléknapot először a Szeplőtelen Boldogságos Szűz Mária megjelenése néven kezdték ünnepelni 1890-ban a Lourdes városát is magábafoglaló Tarbes-i Egyházmegyében. Később, a Lourdes-i jelenések 50. évfordulóján 1907. november 13-án Szent X. Piusz pápa kiterjesztette az ünneplést a latin rítusú Egyházra.

2022. február. 8.

A Szatmári Püspökség dísztermében mutatták be Tóth-Máthé Miklós történelmi drámájának filmváltozatát, amely Bakócz Tamás, az egykori esztergomi érsek, a mindmáig egyedüli magyar pápajelölt életének egy rövid részletébe kalauzolja el a kiváncsi közönséget.