2024. május. 7. Köszöntjük nevű látogatónkat.
2021. december. 25.

Montforti Grignon Szent Lajosról jegyezték fel, hogy a város főutcáján egy koldust talált, aki kiéhezve, elcsigázva, sebekkel borítva ült. Anélkül, hogy a koldus kérte volna, átkarolta, vállára vette, s vitte magával a kolostorba. Késő éjszaka volt, a kapu zárva. A szent határozottan kopogtatni és kiáltani kezdett: Nyissátok ki a kapukat Jézusnak!

2021. december. 24.

Aki csak ezen a napon akar ajándékot adni és csak ezen a napon akar jó lenni, annak nem lesz boldog karácsonya. A Karácsony azt jelenti, hogy Isten Fia megszületett egyszer Betlehemben, és miután megváltott bennünket a kereszten és feltámadt, minden nap ott kell, hogy legyen a szívünkben. Ott van az igazi karácsony. – mondta Jenő püspök karácsony szentestéjén a Székesegyházban.

2021. december. 20.

Egyházmegyénk templomainak ünnepi misrendje 2021 Karácsonyán a következőképpen alakul:

2021. december. 15.

Adventi imaórát tartottak a Szatmári Római Katolikus egyházmegye önkéntes beteglátogatói december 13-án Szatmárnémetiben, a Szent István teremben.

2021. december. 13.

2020-ban ünnepelték Erdély legidősebb barokk templomának, a nagybányai Szentháromság-templomnak 300. évfordulóját. A múlt évszázad első felében elvégzett átfogó felújítás óta az idő vas foga mély nyomokat vésett az épület falaiba, a tornyok és a tető faszerkezetébe, éppen ezért szükségesnek bizonyult a javítási munkálatok mielőbbi elkezdése.

2021. december. 13.

December 11-én a Szombathelyi egyházmegye Boldog Brenner Jánosra emlékezik. Az egésznapos programosorozat a székesegyházban délelőtt 10 órakor bemutatott szentmisével vette kezdetét, melynek szónoka és főcelebránsa Nm. és Ft. Schönberger Jenő püspök úr volt. A főpásztor áldozatvállalására és a még buzgóbb, példamutatóbb keresztény életre ösztönözte a híveket. Az alábbiakban a Szombathelyi egyházmegye beszámolóját adjuk közre.