2024. május. 5. Köszöntjük nevű látogatónkat.
2021. december. 9.

Az ünnepi szentmise elején Nm. és Ft. Schönberger Jenő püspök emlékeztette a híveket, hogy amikor a Szűzanyát tiszteljük, akkor dicsőítjük legjobban az Istent, aki a Szűzanya által jött el emberként a világba, nekünk embereknek pedig a legbiztosabb utunk a Szűzanyán keresztül van Istenhez.

2021. december. 9.

December 8-án, a Boldogságos Szűz Mária Szeplőtelen Fogantatásának ünnepén nem csak búcsút ültek a színérváraljai hívek, hanem örömmel emlékeztek meg templomuk felszentelésének 600. évéről is.

2021. december. 6.

Istenünk, te méltó hajlékot készítettél Fiadnak a Boldogságos Szűz Mária szeplőtelen fogantatásában, amikor őt Fiad halálának érdeméért eleve megóvtad minden bűntől. Szűz Mária közbenjárására engedd, hogy mi is tiszta lélekkel jussunk el hozzád.

2021. december. 2.

A Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszust követően meghirdetett világméretű szentségimádásba a Piarista Nővérek és gyermekeik is bekapcsolódtak. Az alábbiakban Kanti Ágnes SchP nővér beszámolóját olvashatják.

2021. november. 26.

A piarista iskolák minden évben, advent első vasárnapja előtti pénteken emlékeznek meg a piarista rend alapítójáról, Kalazanci Szent Józsefről, akinek emléknapja augusztus 29-re esik. Az iskolák ezen napon tartják az ún. patrociniumot, ahol a szerzetes rend pártfogóját, patrónusát ünneplik. Így történt ez a Nagykárolyi Kalazanci Szent József Római Katolikus Líceumban is.

2021. november. 22.

Hármas ünnepet ültek az Avasfelsőfaluban Krisztus Király ünnepén. A közösség templomát 1931-ben építették, elsőként az avasban. A búcsú és templomszentelés 90. évfordulója alkalmából Nm. és Ft. Schönberger Jenő püspök megáldotta a nemrég külső- és belső felújításon átesett templomot.