2024. április. 26. Köszöntjük nevű látogatónkat.
2021. november. 2.

Halottak napján Nm. és Ft. Schönberger Jenő püspök, a hagyományokhoz híven szentmisét mutatott be Szatmárnémetiben, a hídon túli római katolikus temetőben. Bevezető gondolatában Szalézi Szent Ferenc mondását tárta a hallgatóság elé: Három ajándékot kaptunk az Istentől: az életet, hogy keressük az Istent; a halált, hogy megtaláljuk az Istent; és az örök életet, hogy egy örökkévalóságon keresztül vele legyünk.

2021. november. 2.

A Szatmári Római Katolikus Püspökség megrendülve, de Isten akaratában megnyugodva tudatja, hogy Ft. Tyukodi Antal, tb. kanonok, c. esperes, ny. plébános, életének 78., papságának 54. évében, a végső szentségekkel megerősítve, Istenben megnyugodva, november 1-én, csendben elhunyt.

2021. november. 2.

Borromeo Szent Károly a tridenti zsinat szellemében vezette egyházmegyéjét, látogatta a plébániákat, fölkarolta a hitoktatás ügyét és zsinatokat tartott. Az utolsó egyházmegyei zsinaton így figyelmeztette papjait: „A lelkipásztori munkák miatt ne feledkezzetek meg saját lelketek üdvösségéről.”

2021. október. 19.

Kedves Pap- és Szerzetes Testvérek, tisztelendő Nővérek, szeretett jó Hívek!

2021. október. 19.

P 635 / 2021.

Minden Plébániai Hivatalnak

Szentatya, Ferenc Pápa üzenete a 2021-es Missziók Világnapjára.

„Nem hallgathatunk arról, amit láttunk és hallottunk” (ApCsel 4,20)

2021. október. 18.

Istenünk, te vagy életünk forrása és célja. Szolgádat, Szent Vendel remetét az evangéliumi szegénység útján vezetted el a teljes lelki szabadságra, és őt pártfogónkul rendelted. Engedd, hogy az élet megpróbáltatásai közepette mindig az egyetlen szükségeset keressük.