2024. május. 19. Köszöntjük nevű látogatónkat.
2022. január. 18.

A 2022. február 13-20. között megrendezendő Házasság Hetére készülve a Szatmári Püspökség Világiak Irodája idén is kalandtúrára hívja a házaspárokat.

2022. január. 1.

Újév napján, január elsején van Szűz Mária, Isten Anyjának ünnepe. A 431. évi Efezusi Zsinat kimondta, hogy Jézus Krisztus, mint a Második Isteni Személy, Szűz Máriától vette fel az emberi természetet, ezért Szűz Máriát megilleti az „Istenszülő” cím.

2021. december. 25.

Montforti Grignon Szent Lajosról jegyezték fel, hogy a város főutcáján egy koldust talált, aki kiéhezve, elcsigázva, sebekkel borítva ült. Anélkül, hogy a koldus kérte volna, átkarolta, vállára vette, s vitte magával a kolostorba. Késő éjszaka volt, a kapu zárva. A szent határozottan kopogtatni és kiáltani kezdett: Nyissátok ki a kapukat Jézusnak!

2021. december. 24.

Aki csak ezen a napon akar ajándékot adni és csak ezen a napon akar jó lenni, annak nem lesz boldog karácsonya. A Karácsony azt jelenti, hogy Isten Fia megszületett egyszer Betlehemben, és miután megváltott bennünket a kereszten és feltámadt, minden nap ott kell, hogy legyen a szívünkben. Ott van az igazi karácsony. – mondta Jenő püspök karácsony szentestéjén a Székesegyházban.

2021. december. 20.

Egyházmegyénk templomainak ünnepi misrendje 2021 Karácsonyán a következőképpen alakul:

2021. december. 15.

Adventi imaórát tartottak a Szatmári Római Katolikus egyházmegye önkéntes beteglátogatói december 13-án Szatmárnémetiben, a Szent István teremben.