2024. május. 4. Köszöntjük nevű látogatónkat.
2021. szeptember. 7.

Az ünnep eredetileg a jeruzsálemi Szent Anna bazilika szentelési évfordulója volt. A Boldogságos Szűz Mária születésének ünnepét Kisasszonynak, vagy Kisboldogasszonynak is nevezik, és a középkorban vigíliája és nyolcada is volt.

2021. szeptember. 7.

Az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus hétfői, második napja már a budapesti HUNGEXPO konferencia központ területén folytatódott. Bár a kongresszus napjai azonos tematikával épülnek fel, mégis más-más témákat kínálnak a résztvevő zarándokoknak. A második nap témája a szeretet volt.

2021. szeptember. 6.

2021. szeptember 5-én, vasárnap délután, a Hősök terén ünnepelt nyitó szentmisével elkezdődött az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus, amely 83 év után immár másodszor látogat el a magyar fővárosba.

2021. szeptember. 5.

Egyházmegyénk önkéntes beteglátogatóinak találkozóját szeptember 2-án tartották Szatmárnémetiben. Középpontban Szent Kalkuttai Teréz anya imája állt.

2021. szeptember. 1.

Közel ötven fiatal vett részt Szentegyházán az idei Egyházmegyei Ifjúsági Táborban, ahol Isten jelenlétét keresték a természetben, felebarátaikban és az Eucharisztiában.

2021. augusztus. 26.

Kalazanci Szent József ünnepén egy olyan valakiről emlékezhetünk meg, aki életét a gyermekek oktatására, nevelésére áldozta. De mit adhatott ő valójában a gyermekeknek a XVI-XVII. század fordulóján? Mit tanulhatunk tőle? Mi az, ami megerősít bennünket az igazságban? Van-e ilyen tanagyag, találunk-e ma ilyen tanárokat, tanítókat? – kérdezte az ünnepi szónok, Ft. Györfi Szabolcs, pálos szerzetes.