2024. május. 3. Köszöntjük nevű látogatónkat.
2021. június. 22.

Június 19-én, szombaton szervezte meg a „Tettek napját” az egyházmegyei Ifjúsági Iroda. A kezdeményezéssel ösztönözni szeretnék a fiatalokat arra, hogy nyitott szemmel járjanak a világban, és vállaljanak önkéntes, szociális tevékenységet környezetükben.

2021. június. 17.

Június 26-án, szombaton 13 és 16 óra között városi szintű plébániai sportnapot hirdet Szatmárnémetiben az egyházmegye Világiak Irodája. A sportnap helyszínét a Kölcsey Ferenc főgimnázium udvarán lévő sportpályák adják.

2021. június. 15.

Joel próféta könyvének egy részletével, valamint a prófétákkal ismerkedhetnek meg a résztvevők a június 19-én 10 órakor kezdődő Bibliás találkozón, a Szentlélek templom Merk Mihály termében.

2021. június. 13.

Meszlényi Gyula püspök 1888. április 26-i felszentelése után az egyházmegyét rögtön Jézus Szentséges Szívének ajánlotta fel. Az Egyházmegyei búcsút huszonkettedik alkalommal ünnepelhették a hívek a Szatmárnémeti Székesegyház előtti téren, ahol a túrterebesi születésű, Nm. és Ft. Dr. Cserháti Ferenc, a külföldi magyarok lelkipásztori ellátásával megbízott esztergom-budapesti segédpüspök volt a szónok és az ünnepi szentmise főcelebránsa is egyben.

2021. június. 10.

Farnando de’Buglioni 1195. augusztus 15-én született, Padovában. Tizenöt éves korában az Ágoston-rendi szerzetesek közé lépett, majd mikor látta a Marokkóból hazahozott ferences vértanúk holttestét, belépett a ferences rendbe és Remete Szent Antal iránti tiszteletből felvette az Antal nevet. Szent Ferenc utasítására Bolognába ment, ahol a novíciusok tanítója lett. Kiváló prédikátor volt. 36 éves korában, 1231. június 13-án fejezte be földi pályafutását. Életszentségét számos csoda és ima meghallgatás igazolta. Halála után tíz hónappal, 1232. május 30-án IX. Gergely pápa szentté avatta.

2021. június. 9.

A ma már csak Kálvária templomként ismert Jézus Szíve templom búcsúmiséjét 1999 óta, Nm. és Ft. Reizer Pál püspök kérésére, a Székesegyház előtti téren ünneplik. Az egyházmegyei búcsúk közül kiemelkedik a pont tíz évvel ezelőtti, amikor XVI. Benedek pápa személyes küldötte, Angelo Amato bíboros atya boldoggá avatta Scheffler Jánost, egyházmegyénk első vértanú püspökét.