2024. május. 3. Köszöntjük nevű látogatónkat.
2021. május. 21.

Tapasztalatcsere programot szervez a Szatmári Püspökség Világiak irodája sekrestyés munkatársak részére.

2021. május. 21.

Június 5-én, Úrnapja szombatján, immár nyolcadik alkalommal, közös, világméretű szentségimádásra hívnak az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus szervezői.

2021. május. 21.

A pünkösd szó a görög pentekoszté szóból származik, melynek jelentése: ötven. Húsvét után ötven nappal a megdicsőült Jézus Krisztus kiárasztja a Lelket és kinyilvánítja, mint a harmadik isteni személyt. Ezáltal a Szentháromság kinyilatkoztatása teljessé vált. A Szentlélek kiáradása által az apostolok képessé váltak Jézus Krisztus missziós parancsának (Mt 28, 16-20) teljesítésére.

2021. május. 18.

Boldog Scheffler Jánosra emlékeztek a Szatmárnémeti Székesegyházban május 17-én, a vértanú püspök emléknapján, akit tíz évvel ezelőtt, Jézus Szíve ünnepén avatott boldoggá XVI. Benedek pápa személyes küldötte, Angelo Amato bíboros atya.

2021. május. 15.

Búcsús szentmisét ünnepeltek Urunk mennybemenetelének főünnepén a szatmárnémeti Székesegyházban. Az idei évben az ünnep május 13-ra, a Boldogságos Szűz Mária Fatimai jelenéseinek emléknapjára esett.

2021. május. 11.

Nepomuki Szent János 1330 táján született Csehországban. A prágai érsek általános helynökeként erélyesen védelmezte az Egyház jogait IV. Vencel királlyal szemben, aki elfogatta és megkínoztatta, hogy a gyónási titoktartás megszegésére kényszerítse, végül 1393 március 20-án a Moldva folyóba dobatta. Halála után 30 évvel a szenttéavatási vizsgálat során a nyelvét épségben találták. Testét a prágai székesegyházban őrzik. 1729-ben avatták szentté.