2024. május. 3. Köszöntjük nevű látogatónkat.
2021. május. 11.

A mennybemenetel Jézus Krisztus megdicsőülésének utolsó földi állomása; negyven nappal feltámadása után, embersége visszavonhatatlanul belépett az Isteni dicsőségbe. „Fölment a mennybe, ott ül az Atyának jobbján” – imádkozzuk vasárnaponként a hitvallásban. Jézus Krisztus egyszer s mindenkorra belépett a mennyei szentélybe, és szüntelenül közbenjár értünk, mint közvetítő, aki állandóan árasztja ránk a Szentlelket. A mennybemenetel a Szentlélek elküldésének és Jézus második eljövetlének megalapozója.

2021. május. 11.

1916. május 13. és 1917. október 13. között Szűz Mária hat alaklommal jelent meg Lúcia Santos, Francisco Martos és Jacinta Marto gyermekeknek. A jelenések helyén 1928-ban kápolna épült, majd 23 év munkálatainak köszönhetően kialakult a ma is látható kegyhely.

2021. május. 4.

Kettős ünnepre készültek május 1-jén a hívek Halmiban. Szent József, a munkás emléknapján, templomuk búcsúján, Nm. és Ft. Schönberger Jenő püspök atya nyolc fiatal számára szolgáltatta ki a bérmálás szentségét.

2021. április. 30.

XII. Piusz pápa 1955. május 1-jén bevezette a Szent József, a munkásnak, a Boldogságos Szűz Mária jegyesének, hitvallónak és a munkások védőszentjének főünnepét. 1969-től választható emléknap lett. A József név jelentése: Isten magához fűz. Az egyszerű ácsként dolgozó Szent Józsefet a Szentírás igaz emberként jellemzi. Ő kétkezi munkával teremtette elő a mindennapi kenyeret, ezért az egyház úgy tekint rá, mint a munkások védőszentjére.

2021. április. 29.

Scheffler János püspök boldoggá avatásának 10. évfordulója.

2021. április. 27.

A járványhelyzet pillanatnyi enyhülésének köszönhetően idén áprilisban a Szatmári Egyházmegye hitmélyítő csoportjainak vezetői megismerkedhetnek a Gondviselés évének tematikájával. A szatmárnémeti és nagykárolyi találkozókat követően sor került a Máramarosi Főesperesség hitmélyítő csoportok vezetőinek találkozójára is.