2024. május. 3. Köszöntjük nevű látogatónkat.
2021. augusztus. 25.

„Isten gondviselése – a család” mottóval szervezett családos tábort, immár 13. alkalommal, a Szatmári Római Katolikus Püspökség Család Munkacsoportja 2021. augusztus 18. és 21. között. Az erdődhegyi táborban a délelőtti házasságerősítő tréningeket délután a közös családi programok váltották fel. Volt fafaragás, agyagozás, üvegfestés, még papírsárkány készítés is.

2021. augusztus. 24.

„Istenünk, te Kalazanci Szent József áldozópapot oly nagy szeretettel és türelemmel ajándékoztad meg, hogy egész életét az ifjúság tanítására és nevelésére szentelte. Add, hogy akit a bölcsesség tanítómestereként ünneplünk, állhatatosan kövessük az igazság szolgálatában.”

2021. augusztus. 23.

„Pálosan szép az élet” címmel augusztus 23. és 25. között egyházmegyénkbe látogat a Pálos-busz, a rend vándorkiállítása.

2021. augusztus. 21.

A történelem során a nagy székesegyházak és katedrálisok az egyházmegye hívő közösségének kitartó és türelmes munkájának eredményeként jöhettek létre, így az 1837-ben Hám János püspök által felszentelt Székesegyház is a helyiek hitének és áldozatkészségének tanúja, és nem csak Szatmárnémeti legelső monumentális épülete, mely a mai napig betölti templomi tisztségét, de pompájával ma is hozzájárul a város arculatának szebbétételéhez.

2021. augusztus. 20.

Limai Szent Róza 1589-ben született Isabel Flores y de Olivia néven, később bérmálkozása után felvette az addig becenévként használt Róza nevet. A fején tüskés koronát viselő szent volt Peru és Dél-Amerika első kanonizált szentje, valamint ő a virágárusok, kertészek és a hímzők védőszentje is.

2021. augusztus. 20.

„Végül a Szeplőtelen Szüzet, aki mentes maradt az eredeti bűn minden szennyétől, földi életének végeztével az Úr testben és lélekben fölvitte a mennybe, és a mindenség királynőjévé magasztalta, hogy tökéletesebben hasonuljon Fiához, az uralkodók Urához, a bűn és a halál legyőzőjéhez.” – tanít a II. Vatikáni Zsinat.