2024. május. 18. Köszöntjük nevű látogatónkat.
2021. május. 15.

Búcsús szentmisét ünnepeltek Urunk mennybemenetelének főünnepén a szatmárnémeti Székesegyházban. Az idei évben az ünnep május 13-ra, a Boldogságos Szűz Mária Fatimai jelenéseinek emléknapjára esett.

2021. május. 11.

Nepomuki Szent János 1330 táján született Csehországban. A prágai érsek általános helynökeként erélyesen védelmezte az Egyház jogait IV. Vencel királlyal szemben, aki elfogatta és megkínoztatta, hogy a gyónási titoktartás megszegésére kényszerítse, végül 1393 március 20-án a Moldva folyóba dobatta. Halála után 30 évvel a szenttéavatási vizsgálat során a nyelvét épségben találták. Testét a prágai székesegyházban őrzik. 1729-ben avatták szentté.

2021. május. 11.

A mennybemenetel Jézus Krisztus megdicsőülésének utolsó földi állomása; negyven nappal feltámadása után, embersége visszavonhatatlanul belépett az Isteni dicsőségbe. „Fölment a mennybe, ott ül az Atyának jobbján” – imádkozzuk vasárnaponként a hitvallásban. Jézus Krisztus egyszer s mindenkorra belépett a mennyei szentélybe, és szüntelenül közbenjár értünk, mint közvetítő, aki állandóan árasztja ránk a Szentlelket. A mennybemenetel a Szentlélek elküldésének és Jézus második eljövetlének megalapozója.

2021. május. 11.

1916. május 13. és 1917. október 13. között Szűz Mária hat alaklommal jelent meg Lúcia Santos, Francisco Martos és Jacinta Marto gyermekeknek. A jelenések helyén 1928-ban kápolna épült, majd 23 év munkálatainak köszönhetően kialakult a ma is látható kegyhely.

2021. május. 4.

Kettős ünnepre készültek május 1-jén a hívek Halmiban. Szent József, a munkás emléknapján, templomuk búcsúján, Nm. és Ft. Schönberger Jenő püspök atya nyolc fiatal számára szolgáltatta ki a bérmálás szentségét.

2021. április. 30.

XII. Piusz pápa 1955. május 1-jén bevezette a Szent József, a munkásnak, a Boldogságos Szűz Mária jegyesének, hitvallónak és a munkások védőszentjének főünnepét. 1969-től választható emléknap lett. A József név jelentése: Isten magához fűz. Az egyszerű ácsként dolgozó Szent Józsefet a Szentírás igaz emberként jellemzi. Ő kétkezi munkával teremtette elő a mindennapi kenyeret, ezért az egyház úgy tekint rá, mint a munkások védőszentjére.