2024. május. 5. Köszöntjük nevű látogatónkat.
2021. április. 26.

Húsvét negyedik vasárnapjának evangéliumában Jézus a jó pásztorhoz hasonlítja magát. „Én vagyok a Jó Pásztor: ismerem enyéimet és enyéim ismernek engem...” (Jn 10,14). A papi és szerzetesi hivatások vasárnapját a néphagyomány a Jó Pásztor vasárnapjaként ismeri. Ilyenkor a szentmisékben papjainkért és új hivatásokért is imádkozhatunk. A hivatások világnapja alkalmával Mayer Nándorral, a Szatmári Egyházmegye gyakorlati éves kispapjával beszélgettünk.

2021. április. 20.

Szatmárnémetiben és Nagykárolyban találkoztak az esperességek hitmélyítő találkozóinak vezetői. A járványhelyzetből adódó hosszas kihagyás után a résztvevők először találkozhattak közelebbről a Gondviselés évének tematikájával.

2021. április. 19.

Magyarország Kormánya 350.000 Ft-al támogatta a Szatmár Megyei Egyházmegye ifjúságának részvételét a 2016-ban megrendezett Krakkói Római Katolikus Ifjúsági Találkozón.

2021. április. 3.

„...ha a hit szemével nézzük a dolgokat, akkor képesek leszünk felfigyelni Isten szeretetére..."

2021. április. 3.

Nagycsütörtökön az Egyház két fontos dolgot ünnepel: a papság- és az Eucharisztia alapítását.

2021. április. 1.

Ezen szentmise keretében a nővérek által nevelt három kislány részesült a keresztség szentségében.