2024. május. 2. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Egyházmegyei Közlemények - VIII/2021

P 750 / 2021.

Programfüzet, programnaptár a 2022-es Gondviselés Évére

Hamarosan megküldjük a következő évi programfüzetet és –naptárt. A programfüzetből az idén is csak néhány példányt küldünk az elkötelezettebb hívek részére.

A hívek egész közössége számára a programnaptár teszi ismertté a programokat, ezt a templomi hirdetőn függesszék ki, és havonta forgassák át.

P 751 / 2021.

Pályázati felhívás

Magyarország Külgazdasági és Külügyminisztériuma a korábbi évekhez hasonlóan újból meghirdeti a határon túli magyar emlékhelyek megóvására irányuló pályázatot. Ennek során a pályáztató a helyi és nemzeti emlékezet szempontjából fontos emlékhelyek (szobrok, emlékművek, parkok, stb.) létrehozását és megújítását támogatja. Világháborús emlékhelyet nem támogatnak.

A pályázat beadási határideje 2022. január 10

Pályázattal kapcsolatos kérdésüket elküldhetik, a következő e-mail címre:dkorosi@mfa.gov.hu

Pályázati űrlapot a Püspökség titkárságán igényelhetnek.

P 752 / 2021.

Plébániai leltárak aktualizálása

Minden év végén hivatalosan aktualizáljuk a plébániai leltárt. Ennek módja, hogy az év folyamán vásárolt új leltári tárgyakat leltárba vesszük, illetve a hasznavehetetlen leltári tárgyakat hivatalos jegyzőkönyvvel kivesszük.

Kérem a Paptestvéreket, hogy aktualizálják a leltárjegyzéket és az egyháztanács vezetőjével aláíratva küldjék be a Püspökségre.

P 753 / 2021.

Éves statisztika leadása

Tisztelettel emlékeztetem Paptestvéreimet, hogy a 2021-es statisztikát, 2022. január 14-ig juttassák el a Püspökségre. A beküldési határidőt gondosan tartsuk be, mert a Szentszék felé idejében kell jelenteni az Egyházmegye egészére vonatkozó adatokat.

Megértésüket és pontos munkájukat őszintén köszönöm!

P 754 / 2021.

Anyakönyvek és Historia Domus beküldése

Szeretettel kérem a Paptestvéreket, hogy az évi anyakönyvek és a Historia Domus másolatát február 25-ig küldjék meg a Püspökségre.

P 755 / 2021.

Munkaszünet az Egyházmegyei Hivatalban

Értesítem a Paptestvéreket, hogy az Egyházmegyei Hivatal f.é. december 24-től 2022. január 10-ig szünetet tart. A hivatalos ünnepeken és munkaszüneti napokon kívüli időt, évi szabadságukból veszik igénybe alkalmazottaink.

P 756 / 2021.

Fakultások meghosszabbítása

Jelen rendelkezésemmel az egyházmegyében lelkipásztori szolgálatot végző Paptestvéreknek a 2022-es évre megadom az engedélyt, hogy a vegyes vallású házasságoknál asszisztáljanak, amennyiben megvannak a CIC 1124–1129. kánonjaiban megállapított feltételek. Minden ilyen házasságkötésnél készítsék el a szükséges iratokat, amelyeket a plébánia irattárában kell elhelyezni.

A valláskülönbség házassági akadálya (katolikus és kereszteletlen jegyes) alól továbbra is minden esetben közvetlenül a Püspöki Hivataltól kell írásban felmentést kérni. A kérelemhez mellékelni kell az egyházi törvényben (1086. kánon) meghatározott feltételek teljesítését igazoló okmányt (jegyzőkönyv). Felmentés hiányában a házasságkötés érvénytelen.

P 757 / 2021.

- Évközi 29. vasárnap

P 758 / 2021.

Könyvajánló

A püspökség titkárságán kaphatók:

Szentírás (nagy) - 55 RON;

- Dicsérjétek az Urat! Római Katolikus Népénektár  - 150 RON;

Katolikus imakönyv - 12 RON;

Újszövetség - 5 RON;

A Názáreti Jézus I., II. és III. - 110 RON;

Ferenc pápa: Áldott légy - 22 RON;

Ferenc pápa: Az irgalmasság arca - 5 RON;

Ferenc pápa: A hit világossága - 8 RON;

Ferenc pápa: Az evangélium öröme - 21 RON;

Ferenc pápa: A családban megélt szeretetről - 20 RON;

Jakab Antal püspök Szentbeszédei I.- II. - 100 RON.

Szatmárnémeti, 2021. november 26.

† Jenő
püspök