2020. szeptember. 18. Köszöntjük nevű látogatónkat.
2020. szeptember. 18. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Egyházmegyei Redemptoris Mater Missziós Szeminárium

"Ez is csak egy isteni csoda lehet... Már száz Redemptoris Mater szeminárium van szerte a világon. A legelső Rómában született - Szent II. János Pál pápa akaratából. Ő adta neki a Redemptoris Mater - a Megváltó Édesanyja - nevet, aztán különböző helyeken, a helyi püspök kérésére született a többi. Jenő püspökünknek is javasolták a katekéták ezt a típusú szemináriumot, én is beszéltem a püspök úrral erről. Ugyanakkor sokat imádkoztunk a neokatekumenális úton járó testvérekkel együtt. Kértük a Szűzanyát a zarándokutak alkalmával is - legutóbb Valenciában az „Amparos Segítő Szűzanyát", a reménytelen ügyek pártfogóját - de kértük Boldog Scheffler János püspök közbenjárását is, hogy lehessen nálunk is szeminárium.

Ezután a katekéták elmagyarázták, hogyan működik egy ilyen szeminárium, előkészítették az információs anyagokat, dokumentumokat. A Püspök atya az egyházmegyei papi szenátus szavazására bocsátotta a szeminárium ügyét. A szenátus megszavazta, a püspök úr pedig jóváhagyta a Szemináriumot. Ez volt 2011. szeptember 26-án. Ezután történt meg a kérvény aláírása 2012. március 30-án, majd a Püspök úr 2013. január 20-án aláírta a szeminárium alapító dokumentumait is Porto San'Giorgioban, ünnepi szentmise keretében, mintegy ezerháromszáz személy előtt." (Ft. Láng Pál)

 

Ismerje meg a Szatmári Római Katolikus Egyházmegyében működő szeminárium tagjait:

Ft. Andrea Gentili - rektor

1974.07.16-án született Foligno-ban

(Olaszország)


Ft. Paolo Passoni - vicerektor
1966.09.17-én született Pavia-ban
(Olaszország)


Bîndăroi Alexandru Irimia - Lelkipásztori tapasztalat 1. éve (Misszió ad Gentes Budapesten)

1987.09.13-án született Roman-ban

(Románia)


Perez Gutierrez Pablo - Lelkipásztori tapasztalat 1. éve (az Elefántcsontparti Köztársaságban)

1993.08.19-én született Bacelona-ban

(Spanyolország)


Rojas Suero Rodorick - V. éves növendék

1989.06.26-án született Santo Domingo-ban

(Dominikai Köztársaság)


Claudino José Cleiton - V. éves növendék

1994.01.08-án született São José dos Pinhais-ban

(Brazilia)


Alcalde Orozco Miguel Angel - V. éves növendék

1994.03.23-án született Cali-ban

(Kolumbia)


Rodriguez Daniel - V. éves növendék

1995.11.09-én született Tustin-ban (Kalifornia)

(USA)


Pereira Nunes da Paixao Lucas - II. éves növendék

1997.12.02-án született São Paulo-ban

(Brazília)


Bušic Ivan - II. éves növendék

1998.02.09-én született Split-ben

(Horvátország)


David Ramirez - I. éves növendék

1998.07.26-án született Santa Ana (Kalifornia)

(USA)


Jakub Sagan - teológiai képzését megelőzően, nyelveket tanul

1999.11.20-án született Stalowa Wola-ban

(Lengyelország)