2018. szeptember. 20. Köszöntjük nevű látogatónkat.
2018. szeptember. 20. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Egyházmegyei Redemptoris Mater Missziós Szeminárium

"Ez is csak egy isteni csoda lehet... Már száz Redemptoris Mater szeminárium van szerte a világon. A legelső Rómában született - Szent II. János Pál pápa akaratából. Ő adta neki a Redemptoris Mater - a Megváltó Édesanyja - nevet, aztán különböző helyeken, a helyi püspök kérésére született a többi. Jenő püspökünknek is javasolták a katekéták ezt a típusú szemináriumot, én is beszéltem a püspök úrral erről. Ugyanakkor sokat imádkoztunk a neokatekumenális úton járó testvérekkel együtt. Kértük a Szűzanyát a zarándokutak alkalmával is - legutóbb Valenciában az „Amparos Segítő Szűzanyát", a reménytelen ügyek pártfogóját - de kértük Boldog Scheffler János püspök közbenjárását is, hogy lehessen nálunk is szeminárium.
Ezután a katekéták elmagyarázták, hogyan működik egy ilyen szeminárium, előkészítették az információs anyagokat, dokumentumokat. A Püspök atya az egyházmegyei papi szenátus szavazására bocsátotta a szeminárium ügyét. A szenátus megszavazta, a püspök úr pedig jóváhagyta a Szemináriumot. Ez volt 2011. szeptember 26-án. Ezután történt meg a kérvény aláírása 2012. március 30-án, majd a Püspök úr 2013. január 20-án aláírta a szeminárium alapító dokumentumait is Porto San'Giorgioban, ünnepi szentmise keretében, mintegy ezerháromszáz személy előtt." (Ft. Láng Pál)
 
Ismerje meg a Szatmári Római Katolikus Egyházmegyében működő szeminárium tagjait:
Ft. Andrea Gentili - rektor
1974.07.16-án született Filigno-ban
(Olaszország)
Alexandru Irimia Bîndăroi - V. éves növendék
1987.09.13-án született Paşcani-ban
(Románia)
Daniel Garcia Fernandez - pasztorális éven
1987.12.03-án született, Madrid-ban
(Spanyolország)
Daniel Rodriguez - IV. éves növendék
1995.11.09-én született Tustin-ban
(USA)
José Cleiton Claudino - IV. éves növendék
1994.01.08-án született São José dos Pinhais-ban
(Brazilia)
Marius Dragoş - pasztorális éven
1989.07.14-én született Szatmárnémetiben
Miguel Angel Alcalde Orozco - IV. éves növendék
1994.03.23-án született Cali-ban
(Kolumbia)
Pablo Perez Gutierrez - V. éves növendék
1993.08.19-én született Bacelona-ban
(Spanyolország)
Rodorick Rojas Suero - IV. éves növendék
1989.06.26-án született Santo Domingo-ban
(Dominikai Köztársaság)
 
Együtt a Püspökkel