2024. április. 26. Köszöntjük nevű látogatónkat.

A bölcsesség Isten arca

2017. május. 30.

Bibliakörök találkozóját, közös bibliás programot tartanak június 10-én, a Szentlélek plébánián.

A bölcsesség, bibliai értelmezésben nem elvont fogalom. Találkozásokban és igazságos kapcsolatokban is fel lehet ismerni, el lehet nyerni. Vajon keressük-e tudatosan a bölcsesség forrását? – teszik fel a kérdést a közelgő, június 10-i bibliás találkozó szervezői.

Kujbus Márta, a Püspökség világiak irodája munkatársa és Vojtku László plébános a Merk Mihály terembe várnak majd mindenkit, aki a Szentírást életében forrásként használja, kérdéseket tesz fel és válaszok után kutat. A tíz órakor kezdetét vevő találkozón, a korábbiakhoz hasonlóan elhangzik majd egy előadás – Vojtku László az ószövetségi bölcsességi irodalmat mutatja be –, szövegeket olvasnak fel, ezeket értelmezik és igyekeznek mélyebben átélni. A rendezvény mindenki előtt nyitott és tizennégy óráig tart majd.