2020. szeptember. 19. Köszöntjük nevű látogatónkat.
2020. szeptember. 19. Köszöntjük nevű látogatónkat.

A kánai menyegző tanulsága

2018. október. 9.

Máriának a visszautasításban való magatartását vizsgálta a szentignáci lelkiségi kör Máramarosszigeten.

Minden embernek lehetősége van megválasztania, milyen füllel hallja meg a hozzá érkező üzeneteket. A keresztény embert is érik bántó szavak, gesztusok, cselekedetek, azonban mindenki megválaszthatja, mennyire engedi hatni önmagára ezeket, milyen reakciót ad rájuk. Szeptember 25-én Máramarosszigeten a kánai menyegző történetét olvasta el közösen a szentignáci lelkiségi kör, Mária viszonyulását figyelve. A visszautasítástól Jézus anyja nem sértődik meg, nem csügged, nem csalódik, hanem kitart kérésében.

A programon résztvevők megvizsgálták, ők, maguk hogyan kezelik életükben a visszautasítást, mennyire képesek fejleszteni önmagukat abban a tekintetben, hogy jó füllel hallják meg a bántásokat is, értelmezzék mindennek az összefüggéseit, hátterét és szelíden, a körülményeknek megfelelően válaszoljanak. A lelki délutánon résztvevők megvallották, a rendezvény segítette őket hitéletük kiszélesítésében, de a hétköznapokban való tanúságtevésben is.