2019. április. 22. Köszöntjük nevű látogatónkat.
2019. április. 22. Köszöntjük nevű látogatónkat.

A szépség kifejezése

2018. augusztus. 21.

A belső és külső képek, színek és formák megjelenítése nyert hangsúlyt az idei családos táborban.

Solomayer Sándor, a Szent János apostol és evangélista (Hildegárda) egyházközösség plébánosának bevezető előadása szolgált az idei, augusztus 15-e és 18-a között zajlott családos tábor gondolati alapvetéseként. A tábor tárgyát a szépség, és annak egyik kifejezője, a művészet adta, mellyel kapcsolatban Solomayer Sándor arra kérte a résztvevőket, legyenek figyelmesek, legyenek jelen a csendben és keressék Istent. A szépséget a figyelmünk által fedezzük fel, ha szemléljük a világot és engedjük Istent közel magunkhoz. A szépséget tehát nem csak létrehozni lehet, hanem észrevenni, illetve bensőnkből kifejezni - tette hozzá.

A csütörtöki ráhangolódást az erdődhegyi Helga Winter közösségi házban "munka" követte. Varga Diana textilművész és Révész Csaba szobrász - mindketten a szatmárnémeti Aurel Pop művészeti iskola tanárai - segítségével kipróbálhatták a selyemfestést illetve az agyagszobrászatot, majd este ellátogattak a Szent Dónát kápolnához. Pénteken Lepedus Ildikó festőművész, az Aurel Pop művészeti iskola tanára, illetve Koncz Géza fafaragó segítségével vászonra festhettek akrillal, használati tárgyakat faraghattak, a közösségépítő játékok és kikapcsolódás mellett pedig este tábortűz mellett énekelve élték meg az összetartozás érzését. A tábor utolsó napját a mozgás, az egészséges életmód népszerűsítésének ajánlották, délután pedig csak az üzenetek, a gondolatok elmélyítését követően indultak haza. A családok, a szervező Szatmári Római Katolikus Püspökség világiak irodája felé azt a kérést hagyták, jövőre lehessen egy nappal hosszabb a tábor, hogy teljesebb lehessen az élmény.