2020. február. 29. Köszöntjük nevű látogatónkat.
2020. február. 29. Köszöntjük nevű látogatónkat.

A szeretet irányai

2019. október. 7.

A nagykárolyi lelki délután során az Isten iránti és az emberek iránti szeretet megvalósulásának módját vizsgálták meg.

Hogyan különböztetjük meg azokat a belső megmozdulásokat, amelyek a szeretet felé vezetnek minket, illetve ellenkező irányba mozdítanak el? - ilyen kérdéseken gondolkodtak el közösen a szeptember 24-én, a Szent László Közösségi Házban rendezett lelki délután során. A Püspökség világiak irodája szervezésében megvalósult rendezvényen megkülönböztették az Istentől érkező és a neki viszonzott szeretetet, illetve az embertársak között megvalósuló szeretetet. A lényegi különbség, hogy Isten szeretete az emberek felé feltétel nélküli.

A résztvevők elmondták, emberi kapcsolataikban is feltétel nélküli szeretetet várnak, és emiatt legtöbbször csalódnak. Holott nagyon gazdag az emberi szeretet köre is, és odafigyeléssel, az elvárások megfelelő beállításával sokat javíthatnak kapcsolataikon.