2024. április. 25. Köszöntjük nevű látogatónkat.

A találkozások helye

2016. június. 15.

Magyarország Kormánya Emberi Erőforrások Minisztériumának a támogatásával újult meg Mezőfényen a régi hittanterem, mely ezentúl multifunkcionális közösségi teremként működik.

öbb mint száz fiatal látogatja hetente Mezőfényen azt a hittantermet, amelynek felújítását nemrég fejezték be Magyarország Kormánya Emberi Erőforrások Minisztériumának támogatásával. A három millió forinttal támogatott projekt révén multifunkcionális központot alakítottak ki, ahol a gyermekek és fiatalok plébániai hitoktatáson vehetnek részt, de a lelkiségi csoportoknak - Mária Légió, Rózsafüzér, Jézus Szíve csoportok, Hitmélyítő csoportok -, a kórustagoknak is találkozási helyéül szolgálhat. Ezek mellett megrendezésre kerülhetnek itt a magyarországi Pócspetrivel közös testvér-települési kis-rendezvények, család egységét elősegítő és erősítő programok, az iskolások családi életre nevelése találkozói, a jegyesoktatások és jegyes-felkészítők, a házasságban élők utógondozását segítő programok.

A 2015-ben kezdődött felújítások során megtörtént a hittan- és közösségi terem tetőfödémjének a teljes felújítása, az ablakok, ajtók cseréje, az ingatlan belső felújítása. Czier István mezőfényi plébános kiemelte, nagy szükség volt a közösségi teremre, amely erősíti a közösséghez való tartozás érzését és tudatát, lehetőséget ad a találkozásra. Az idei évben, a projekt folytatásaként megtörténne az ingatlan külső szigetelése, a belső terek berendezése bútorzattal, és egyéb, a központ működését elősegítő eszközökkel. Az ennek érdekében leadott következő pályázat is pozitív elbírálásban részesült már, a forrásokhoz jutást követően ezeket a munkálatokat is megkezdik.

A felújítások előtt, alatt és után: