2024. április. 27. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Adventi örömhír - önkéntes beteglátogatók imaórája

2021. december. 15.

Adventi imaórát tartottak a Szatmári Római Katolikus egyházmegye önkéntes beteglátogatói december 13-án Szatmárnémetiben, a Szent István teremben.

Az Úrra való csendes figyelés és várakozás állt az önkéntes beteglátogatók decemberi imaórájának középpontjában. A csendben meghallani az Úr Jézus útmutatását, bűnbánatra hívó szavát, az örömhírt, - hogy az Úr emberként fog megszületni. Ebben a csendben megszülethet az igazi öröm, a beteljesült várakozás öröme. „Aki valóban tud várni, abban megszületik az a mélységes türelem, amely szépségében és jelentésében semmivel se kevesebb annál, amire vár.” - Pilinszky János.

Az imaórát követően a találkozó résztvevői megosztották személyes lelki tapasztalataik kegyelmeit és örömeit egymással. Ugyanakkor mindannyian elmondták, mennyire hiányzik a kórházban való szolgálat és milyen nehéz, hogy személyes találkozással a jelenlegi helyzetben nem tudják a kórházakban fekvő betegeket segíteni terheik hordozásában. De a naponta végzett imáikkal, telefonos beszélgetésekkel, igyekeznek jelen lenni a beteg testvérek, az orvosok, ápolók, hozzátartozók mellett és megerősíteni őket abban, hogy Isten ebben a világjárvány okozta nehéz helyzetben is szereti, és a tenyerén hordozza őket, és mindannyiunkat. „Várakozási idő ez, amit továbbra sem tölthetünk tétlenül! Ez az időszak alkalmas lehet arra, hogy megéljük és megtapasztaljuk az Istennel-, illetve az egymással való szorosabb összetartozásunkat, az imádság csendes pillanataiban, és a betegekkel, a hozzátartozókkal való telefonos beszélgetésekben. Megtapasztalni és megélni Istennel és embertársainkkal való közösséget, ugyanazzal a gondviselő szeretettel, amellyel Isten felénk fordul, hozzánk hajol. Egyházmegyénkben a Gondviselés Éve van. Imáinkban naponta helyezzük az Úr, a mi Istenünk tenyerébe és a Boldogságos Szűz anya oltalmában az emberiség nehéz helyzetét, minden beteg testvérünket, a hozzátartozóikat, az orvosokat, ápolókat, és az atyákat, - akik hívásunkra, örömmel mennek a kórházakba, hogy a szentségek kegyelmeibe részesítsék betegeinket!” - bátorította a találkozó végén Gáspár Annamária kórházpasztorációs referens az önkéntese beteglátogatókat.

A Szatmári Egyházmegye Kórházpasztorációs Irodája