2024. április. 26. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Az erőforrásokról

2019. május. 2.

Lelki délutánra hívják a szemlélődés, a belső utak iránt érdeklődőket május 8-án, a Szent István-terembe.

Illés története (1Kir 19) alapján tekintenek életükre a május 8-án, délután 17 órától kezdődő lelki program résztvevői, keresve különösképp erőforrásaikat, amelyek lelki és testi erőt jelenthetnek életük feladatainak véghezvitelében.

A sivatagban, teljes kétségbeesés állapotában levő próféta életébe belép Isten és segíti őt tovább haladni útján. Ahogyan pedig Illés küldetéssel rendelkezik és megerősíti őt a Mindenható, ugyanúgy minden embernek dolga van az életben, amihez kap erőforrásokat. De melyek ezek az erőforrások és hogyan lehet belőlük meríteni? A Püspökség világiak irodája által szervezett szerdai lelki délutánon ezt is megvizsgálják, miután közösen elolvassák és feldolgozzák az említett szentírási részletet. A Székesegyház plébánia udvaráról elérhető Szent István-teremben megrendezésre kerülő rendezvényre szeretettel várnak minden érdeklődőt.