2018. július. 23. Köszöntjük nevű látogatónkat.
2018. július. 23. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Az új év első lelkigyakorlata

2017. december. 19.

Szemlélődő lelkigyakorlatos hétvégét szervez a Szatmári Római Katolikus Püspökség világiak irodája január 12. és 14-e között.

Csendes, elmélkedő, szemlélődő lelkigyakorlatot kínál 2018. első hónapjának elején a Szatmári Római Katolikus Püspökség. A nagyszokondi Szent Ignác Lelkigyakorlatos házban napi nyolcszori, huszonöt perces meditációs ülésekkel, rövid impulzusokkal, a tapasztalatok megosztásával, teljes csendben tartják majd a lelkigyakorlatot. A kísérők, Kujbus Márta referens, valamint önkéntes munkatársai vallják, hogy a részvételt segíti a személyes imára, a hallgatásra való készség, valamint a nyitottság a szemlélődő imaformára.

Magyarázatképp hozzáteszik, a szemlélődés az ember csendes, többnyire szótlan időzése Isten előtt, tárgytól független elmélkedés vagy meditáció, amely a személy központjába való elmerülést segíti, és értékes eszköz lehet a belső összeszedettséghez.

A január 12-e és 14-e között megvalósuló programról érdeklődni vagy arra jelentkezni a 0757 050 923-mas vagy a 0261 715 011-es telefonszámon lehet, január 9-ig.

korábbi kép