2020. június. 4. Köszöntjük nevű látogatónkat.
2020. június. 4. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Az Úr Jézust köszöntötték

2020. január. 1.

2020-ban is sokan elmentek az újévben a püspöki palotába, szentségimádáson erőt meríteni, kegyelmeket kérni.

A szatmárnémeti római katolikus hívek szép hagyománya, hogy szentségimádással kezdik meg az új évet, január elsején ellátogatnak a püspöki palotába. A kápolnában 12 órakor helyezték az Eucharisztiát az oltárra és kezdődött meg az ostyában levő Isten szemlélése, a hozzá szóló ima, ének, dicséret.

A szentségimádás minden órában más-más csoportok vezetésével zajlott, és velük imádkoztak sokan, akik egyedül vagy családtagjaikkal közösen hosszabb-rövidebb időre betértek. A teljes idő alatt sokan voltak az Oltáriszentség előtt, indítva így az Istenhez intézett kérésekkel, hálaadással, erőgyűjtéssel évüket.