2024. április. 19. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Chopin és Schumann nagyböjtben

2020. március. 11.

Zenés áhítaton gondolkodtak el nagyböjt üzenetein a hívek szombaton, a Zárda templomban.

A Szatmári Római Katolikus Egyházmegye hivatásgondozó munkacsoportja hívta nagyböjti zenés áhítatra a híveket március 7-én, szombaton, a szatmárnémeti Zárda templomba. Az este hét órától kezdődött program igazi zenei és irodalmi csemegének is megfelelt, hiszen az elmélkedő óra során Chopin és Schumann mű is felcsendült, az imák mellett istenes versekből is válogattak.

Az est hangulatát áthatották a Taize-énekek meditatív ritmusai, voltak csendidők, melyek során mindenki Isten elé helyezhette gondolatait, együttlétüket pedig az Úr imájának közös elmondásával zárták. A zenés áhítat a fiatalok lelkesedése által lett a szatmári katolikusok közösségi alkalmává is, hiszen az ifjú zenészek a különböző plébániákról verbuválódtak az est erejéig újra egy nagy muzsikus csapattá.