2019. június. 19. Köszöntjük nevű látogatónkat.
2019. június. 19. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Csend és ima

2019. január. 4.

Lelkigyakorlatos hétvégét szervez január hónap elején a Szatmári Római Katolikus Püspökség világiak irodája.

Az elcsendesedést segíti és a szemlélődő ima gyakorlására ad lehetőséget az a rendezvény, amelyre január 11-e és 13-a között kerül sor a nagyszokondi Szent Ignác lelkigyakorlatos központban. A szervező Szatmári Római Katolikus Püspökség világiak irodája a csendre helyezi a hangsúlyt a lelkigyakorlatos hétvége során, ezért a hallgatás, a befelé- és kifelé figyelésre való ösztönzés a naponta többszöri, huszonöt perces meditációs időkben is érvényt kap.

A lelkigyakorlatos hétvége céljai között tudják többek között, hogy segítse résztvevőit, végzőit a hétköznapokban is jobban megélni a csendet és az imát, tudatosabban jelen lenni a történésekben, nagyobb összeszedettséggel a tevékenységekben. A programra jelentkezni vágyók a 0261 715 011-es telefonszámon fejezhetik ki részvételi szándékukat.

archív