2024. április. 19. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Cursillo lelkigyakorlat Nagybányán

2023. január. 17.

2023. február 9-12. között  a nagybányai Szentháromság-plébánia szervezésében Cursillo lelkigyakorlatos hétvégét tartanak.

Dr. Székely János szombathelyi megyés püspök és munkatársai tartanak Cursillo lelkigyakorlatos hétvégét a nagybányai Szentháromság-plébánia szervezésében Forrásligeten (Izvoare), a festői tájon fekvő Brazi II. panzióban, 2023. február 9-12. között. A rendezvény célcsoportja 25-50 éves korú férfiak, célja a keresztény hit elmélyítése és megerősítése. A részvételi díj, teljes ellátással 400 lej/fő. A feledhetetlen hitélményt nyújtó lelkigyakorlatra jelentkezni lehet a Szentháromság-plébánia titkárságán, vagy a 0743287550 telefonszámon.

A Cursillo egyházunk egyik jelentős, nemzet- és felekezetközi megújulási mozgalma. Egy kereszténységről szóló háromnapos, intenzív, bentlakásos tanfolyam, ahol bemutatják röviden e keresztény hit alapvető tanítását, és ezen keresztül megismertetik Jézus Krisztus személyét, lelkiségét. Célja a keresztény hitnek elmélyítése és megújítása, a társadalmi és egyházi felelősség ébresztése, az egyes ember és a társadalom lelki, mentális értelemben vett támogatása.