2024. április. 26. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Don Bosco-napok és búcsú

2019. január. 23.

A fiatalokat, illetve az ifjúság helyzete, élete, jövője iránt érzékeny felnőtteket célozzák meg a Don Bosco-napok, Nagybányán.

A veresvízi Krisztus Király plébániát már a templom és rendház építésekor szalézi szerzetesek gondozásába ajánlotta Boldog Scheffler János. Ők bár rövid ideig működtek Nagybányán, emléküket a hívek a mai napig őrzik. A Krisztus Király plébánia évente megrendezi a Don Bosco-napokat, melyekre idén január 27-e és 31-e között kerül sor. A rendezvénysorozat programjában vasárnap 17:30-tól esti zsolozsma és Don Bosco litánia, hattól megnyitó ifjúsági szentmise; hétfőn 16 órától filmvetítés, beszélgetés, szalézi-kvíz és plakátkészítés; kedden délután négytől bűvész show, csoportos táncok tanulása, öttől kórus- és ministránspróba, este hattól szentmise; szerdán 16 órától versenyek, társasjátékok szerepelnek.

A Don Bosco napok csúcspontja idén is a búcsús szentmise lesz, amelyet a templom szalézi vonatkozásai miatt, hagyományként minden évben megtartanak a Krisztus Király búcsú mellett. Ezt a szaléziánus szent emléknapján, 31-én, csütörtökön este hattól, Czier István mezőfényi plébános ünnepi szónoklatával tartják.

Szeretettel várják a fiatalokat és az idősebbeket is a rendezvénysorozat programjaira.