2019. május. 26. Köszöntjük nevű látogatónkat.
2019. május. 26. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Egy csoport útja

2018. június. 11.

A csoportok kísérésében segíthet a Világiak Irodája által szervezett július-eleji képzés.

Csoporthoz, közösséghez tartozni azt jelenti, közösen úton lenni, azon állandóan fejlődni. A feladatok elvégzésével ugyanis mind az egyén, mind pedig a közösség fejlődhet. A jól eltöltött, felhasznált idő kialakít egy tudatosabb, célzottabb ragaszkodást a tagok részéről. De a csoportok jó kísérése odafigyel arra is, hogy az egyének egyre jobban belenőjenek keresztény hivatásukba – vallják a Szatmári Római Katolikus Püspökség világiak irodájának képviselői, akik július 3-a és 7-e között csoportok kísérése témában szerveznek négynapos képzést.

A Erdődhegyen megvalósuló program olyan kérdéseket tár fel majd, mint: melyek egy csoport kialakulásának feltételei, melyek a funkciók és a pozíciók egy csoportban, mit jelent kísérni egy csoportot? A meghívott előadó Ingeborg Grafenstein, a Keresztény Élet Közössége nemzetközi lelkiségi mozgalom tagja, aki Németországból érkezik majd. Az érdeklődőket és a jelentkezni vágyókat kérik, hogy a 0261 715011-es vagy a 0757 050 923-mas telefonszámot tárcsázzák.

Egy korábbi képzés képe