2024. június. 13. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Egyházmegyei Sportnap Mezőpetriben

2024. május. 13.

A Szatmári Egyházmegye Ifjúsági Irodája Május 11-én, sportnapra hívta a 14-20 év közötti fiatalokat.

A rendezvénynek a mezőpetri szabadidőközpont adott helyett, ahol a plébániai csapatok foci és méta játékokban vehettek részt. A egyházmegye különböző településeiről, 110 fiatal érkezett erre az alkalomra. Akik beneveztek, mert fontosnak tartják a mozgást és a közösségben hasznosan eltöltött időt: Felsőbánya, Túrterebes, Sárköz, Kökényesd, Kálmánd, Kisdengeleg, Erdőd, Kaplony, Krasznabéltek, Batiz, Mezőfény, Szamosdara, Szaniszló, Szatmári – Szent Család, Székesegyház, Kis Szent Teréz, Hildegárda, a Nagybányai Szentháromság, a Nagykárolyi Kalazanci és a házigazda Mezőpetri plébániák. A nap imádsággal indult, amit Mayer Nándor ifjúsági lelkész vezetett, majd a csapatok beosztásával, eligazításával folytatódott a program. A szép idő mellett, a közös játék, az ismerkedés vidám hangulata töltötte be a Központ kinti és benti tereit. A legkedveltebb játék a foci volt, de szabadidőben a résztvevők kosarazhattak, kipróbálhatták a bowlingot, az asztaliteniszt vagy bíztathatták a pályán lévő, küzdő társaikat. A fáradt fiatalok hálásan fogadták az ebédre készített finom srudlit és a hűsítő fagyit, amivel a falu vezetősége és az önkéntes szakácsnők lepték meg a résztvevőket. A játéknap áldással zárult. Köszönjük Jakkel Tamás plébánosnak és a mezőpetrieknek, hogy második alkalommal voltak házigazdái a sportnapnak és támogatták a rendezvény megszervezését!