2024. május. 3. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Egyházmegyei Közlemények – II/ 2023

P 148/2023.
Egyházmegyei gyűjtés a törökországi és szíriai földrengések áldozatainak

Megkérem a plébános atyákat, hogy február 26-án hirdessék az alábbi gyűjtést.

2023. február 6-án súlyos földrengés rázta meg Törökországot és Szíriát. Az utórengések azóta is folyamatosak. A halálos áldozatok óriási száma mellett százezrek veszítették el mindenüket. A krisztusi szeretetparancs arra ösztönöz bennünket, hogy imáink mellett saját lehetőségeinkhez mérten segítsük a rászorulókat, hogy minél hamarabb talpra álljanak és emberhez méltó életkörülményekben folytassák életüket.
Ezért jövő vasárnap, március 5-én egyházmegyei gyűjtést szervezünk és arra kérem Kedves Híveimet, hogy adományaikkal támogassák a földrengések áldozatait. Adományunkat az Egyházmegyei Caritas közvetítésével juttatjuk el a rászorulókhoz.
Kedves Hívek önzetlenségét és segítőkészségét áldja meg bőségesen a gondviselő Isten.

Szatmárnémeti, 2023. Hamvazószerdáján

Jenő
püspök

UI. Megkérem a plébános atyákat, hogy a március 13-15 napokon lévő lelkinapokig juttassák el a gyűjtést a püspökségre, ill. az esperesi irodába, hogy a gyűjtést mi is továbbíthassuk az Egyházmegyei Caritas szervezetnek.