2024. április. 29. Köszöntjük nevű látogatónkat.

A remény az erőforrásunk

2024. január. 23.

Húszadik alkalommal tartották meg január 19-20 között a Szatmári egyházmegyében, Erdődhegyen, az egyháztanácsosok találkozóját. Ünneplés, hálaadás, reményteljes jövőbe tekintés adott keretet a programnak.

Az egyházmegye csaknem minden esperességéből voltak egyháztanácsosok. A pénteki ismerkedő, megérkező körben megosztották a résztvevők azt, hogyan tudnak reményteljesen a mai időkre, történésekre tekinteni, de kifejezték örömüket is a régi és új arcok miatt.

A találkozó súlypontja a szombat délelőtt elhangzó egyháztörténeti előadás volt. Dr. Orosz Krisztofer, máramarosszigeti RMDSZ képviselő, aki nemcsak előadóként, de egyháztanácsosként is részt vett, a Szatmári Római Katolikus Egyházmegye múltjából kiindulva, az egyház jövőképe felé vezette a hallgatókat. Az ezt követő kiscsoportos beszélgetés arról szólt, kinek-milyen víziója van az egyházról? A visszajelzésekben olyan kulcsszavak hangzottak el, mint személyes példaadás, áldozatvállalás, a mai kor adottságainak felhasználása, jó csapat kialakításának fontossága, akik a plébános mellet állnak.

Az egyház jövőképébe jól beleillett a délután elhangzó előadás és képes bemutató, melyet Sabău-Trifu Cristina, egyházművész tartott Szatmárnémetiben, a Megmaradás Házában. Kiemelte a liturgikus terek esztétikus, áhítatra hangoló kialakításának fontosságát.

Az ünnepi záró szentmisén Schönberger Jenő püspök atya kifejezte háláját az egyháztanácsosok szolgálatáért, buzdítva őket a példaadásra, mely a legfontosabb eszköze az értékek továbbadásának.