2024. április. 20. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Egyháztanácsos találkozó

2023. január. 23.

A Szatmári Római Katolikus Püspökség, Világiak Irodája szervezésében 2023. január 20-22 között egyháztanácsos találkozóra került sor Erdődhegyen. Tizenkilencedik alkalommal szervezett egyházmegyei szintű találkozón több mint 15 plébánia közössége képviseltette magát. Az idei találkozó a 2023-ban még tartó Gondviselés Éve jegyében zajlott.

A péntek esti megérkezés arról szólt, ki hogyan és miben tapasztalta meg az utóbbi időben Isten megtartó erejét?

Szombaton, a délelőtt első felében Lepedus István, a Világiak Irodája referense, az egyháztanácsos küldetésről beszélt az elmúlt hét evangéliumi szakaszai tükrében kiemelve, hogy a szolgálat titka az Isten általi meghívásban rejlik, hiszen leggyakrabban az Istennel való kapcsolat kerül szóba.

Ezt követte Fanea József, kökényesdi plébános művészettörténeti előadása a vatikáni Sixtus-kápolna freskóiról. A humorban, ugyanakkor ismeretekben bővelkedő előadást a résztvevők kérdései követték érzékeltetve, hogy felkeltette az érdeklődést az egyház történelme és művészettörténete iránt. Ezt követte néhány résztvevő beszámolója arról, mit jelentett számukra személyes életükben és hivatásukban az egyháztanácsos találkozókon való rendszeres részvétel, miben adott erőt a sok meghallgatott előadás és a résztvevő társak személyes megosztásai.

Délután plébánialátogatásra került sor a krasznabélteki egyháztanácsosok és a nőszövetség vendéglátásában. A találkozót szentmise zárta, majd a jó hangulat jegyében fejeződött be a program Krasznabéltek egyik elismert borpincéjének vendéglátó termében.