2024. május. 19. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Elhunyt Ft. Luczás Antal Lóránt

2021. február. 1.

Földi maradványait a kaplonyi Szent Antal templomban ravatalozzák fel, ahonnan temetése február 2-án, 15 órától, szentmisével lesz.

Alább a Szatmári Római Katolikus Püspökség közleménye:

A Szatmári Római Katolikus Püspökség megrendült lélekkel tudatja, hogy Ft. Luczás Antal Lóránt plébános 2021. január 30-án, életének 41. és papságának 15. évében, tragikus hirtelenséggel elhunyt.

Paptestvérünk 1980. június 12-én született Kaplonyban. Általános iskoláit szülőfalujában, középiskoláit a szatmárnémeti Hám János Római Katolikus Teológiai Líceumban végezte. Teológiai tanulmányait Gyulafehérváron, majd Rómában végezte két egyetemen: általános teológiát a Gregoriana-, erkölcsteológiát pedig az Alfonsiana Egyetemen.

Diakónussá 2005-ben szentelték Rómában, áldozópappá 2006-ban, a szatmárnémeti Székesegyházban.

Papi szolgálatát Máramarosszigeten, a Borromeo Szent Károly plébánián kezdte, ezt követően Nagybányán, a Szent József plébánián és a szatmárnémeti Székesegyházban volt segédlelkész. 2011-2018 között plébános a szaniszlói Kisboldogasszony plébánián, majd 2018-tól a szatmárnémeti Szent Család egyházközösség plébánosa.

Földi maradványait a kaplonyi Szent Antal templomban ravatalozzuk fel.

Február 1-én, este 19 órakor szentmise és virrasztás lesz.

Temetése 2021. február 2-án, 15 órakor lesz szentmisével a kaplonyi Szent Antal templomból.

Irgalmas Jézus, adj neki örök nyugodalmat!

„Én vagyok a feltámadás és az élet, aki hisz bennem, még ha meg is halt, élni fog.” (Jn 11,25)