2024. április. 20. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Esküvő után is?

2017. január. 31.

A családcsoportok lehetőséget adnak a friss házasoknak is arra, hogy megtalálják helyüket a templomi közösségekben.

Sokan vágynak arra, hogy egyházközösségükkel intenzívebb kapcsolatot tartsanak fenn, vágynak olyan közösségekre, amelyek alapja a hit, az érték. A felületesség ugyanis az emberi kisközösségekben is egyre általánosabb, ez megmutatkozik már a beszélgetésekben, a „Hogy vagy? Jól? Szia!"- jellegű találkozásokban. A családcsoport-tagok ennél többet akarnak, ezért rendszeresen találkoznak, időt szánnak egymásra, együtt terveznek.

De a családcsoport-vezetők is szoktak találkozni, július 29. és 31-e között épp Nyírbátorban gyűltek össze, hogy megbeszéljék közös dolgaikat. A színes program fontos részét képezte a tapasztalatok és az örömök megosztása, így elmondták: bővültek a csoportok, többen is aktívan bekapcsolódtak a plébániák életébe, segítséget nyújtanak egymásnak és másoknak. Amit azonban változatlanul kihívásként élnek meg, hogy a jegyes-felkészítők és az esküvő után a házaspárok zöme eltűnik a templomokból. Jó lenne - mondták - valamilyen utógondozást végezni, hogy ne veszítsék el a párokat, sokan ugyanis azért esnek ki, mert egyszerűen nem találják a helyüket a nagy közösségben. A csoportvezetők gondolkodnak különböző workshop-ok indításában is, hátha többek érdeklődését nyernék meg.

A három nap során a résztvevő családok az egymás közötti kapcsolatukat is mélyíthették, valamint alkalom nyílt a lelki - szentmisékkel - és testi - strandolással - feltöltődésre is.