2024. május. 7. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Esperességi ifjúsági nap

2024. március. 11.

Március 9-én, a Szatmári Egyházmegye Ifjúsági Irodája játéknapot szervezett a Szentlélek plébánián, a szatmár–erdőd–ugocsai esperességek fiataljainak.

A rendezvény a találkozásról, az ismerkedésről, a játék öröméről, a közösség megtartó erejéről szólt. Hetven gyermek jelentkezett erre az alkalomra: Kökényesdről, Túrterebesről, Erdődről, Szamosdaráról, Pusztadarócról, a Kis Szent Teréz, Szent Család, és a Szentlélek plébániákról.
A lelkes csapatot Istvánfi Szilárd plébános köszöntötte, aki a kezdő ima, majd a templom bemutatása után arra kérte a részvevőket, hogy legyenek nyitottak a Szentlélekre és figyeljenek egymásra. A szombati napsütésben a templom és környéke, jókedvű csiviteléssel, nyüzsgéssel, élettel telt meg. Az ifjúsági iroda önkéntesei a plébániai csoportvezetők, kis- és nagycsoportos játékokat vezettek, majd egy bibliai vetélkedő színesítette a nap programkínálatot. A játék öröme mosolyt csalogatott a gyermekek arcára, nyitottabbá váltak, barátságok születtek.
A nap középpontjában a Szentmise állt, amire a buzgóbbak szentgyónással készültek. A zenei szolgálatot a templom ifjúsági énekkara vállalta.
Az áldás előtt Daly Attila atya kihirdette a vetélkedő eredményét és lelkesítette a résztvevőket, hogy a következő ifjúsági alkalmakra is, ilyen szép számban jelentkezzenek.

Március 16.-án Nagybányán, a Szentháromság plébánián; március 23-án pedig a nagykárolyi Szent László közösségi házban szervezik meg az esperességi ifjúsági napokat, amire szeretettel várják az V-VIII. - osztályos diákokat és az Ifjúsági Iroda önkénteseit.