2024. április. 20. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Házasság Hete a Szatmári egyházmegyében

2022. január. 27.

A 2022. évi Házasság Hete hivatalosan február 13-20. között kerül megrendezésre, azonban ahogy a korábbi években már megszokhattuk, a Püspökség Világiak Irodája február hónap folyamán kibővített programsorozattal várja a házaspárokat.

Az idei Házasság Hete programsorozat egyik legkedveltebb eseménye, a Házas Kalandtúra 9.0 már január 16-án elkezdődött, amely lehetőséget biztosít a pároknak, hogy az online tréning során e-mailben kapott különböző feladatok segítségével megtanuljanak jobban egymásra figyelni.

A Házasság Hetének főbb eseményeit azonban február 13. és 20. között szervezik. A színes programkínálatban minden házaspár találhat kedvérevalót. Lepedus István, a Világiak Irodájának referense a téring sorozattal várja a jelentkezőket, akik meg szeretnék tudni, mit tehetnek azért, hogy párkapcsolatuk még jobb legyen. A héten sor kerül még előadásra, filmvetítésre, kézműves programra, imádságra, a bátrabbaknak pedig Szerelemjáték címmel vetélkedővel készülnek a szervezők.

Február hónap folyamán, az érdeklődők, térítésmentesen igényelhetnek személyes párkapcsolati tanácsadást az alábbi elérhetőségeken info@lepedusistvan.com vagy 0740115464.

A HÁZASSÁG HETE PROGRAMJA:

2022. február 3., 24. és 28., csütörtök 18 órától

Min múlik a jó párkapcsolat és mit tehetünk érte? – tréning sorozat pároknak, házaspároknak

• De tényleg szeretsz? Mit teszel, hogy érezzem, mit tehetek, hogy jobban érezd? – szeretetnyelv tréning (Garry Chapman)
  • Kevesebb játszma, több intimitás – hogyan érjük el ezt? – kooperációs tréning (John Gottman)
  • „Hogy mondjam el, hogy megérts?” – komunikációs tréning (Schulz von Thun és Marshall Rosenberg)

Tréner: Lepedus István
Helyszín: Szent István terem, Libertatii tér 20

2022. február 11., péntek

17.00 – Mélységek, döntések, reménység
Előadó: Dr. Kiss Ferenc, családorvos
Helyszín: Szigetlanka-i Református templom

2022. február 13., vasárnap

Vasárnapi misé(k)ben/istentiszteleten, a házasok és kerek évfordulós párok külön megünneplése, megáldása

2022. február 15., kedd

Kat Coiro: Marry Me
amerikai musical, premier 2022
Helyszín: Cineplexx mozi (Shopping City).
Utána kötetlen beszélgetés.

2022. február 17., csütörtök

18.00 - Kézműves elcsendesedés, imaóra egymásért, házasságunkért
Helyszín: Szatmárnémeti Szent János Plébánia (Hildegárda)

2022. február 19., szombat

17.00 – Szerelemjáték – házastársak vetélkedője
biliárd-, csocsó verseny, koncert, karaoké lehetőség, agapé
Helyszín: Mavio klub Libertatii tér 18

2022 február 20., vasárnap

2022. február 22., kedd

18.00 – Házas kalandtúra 9.0 nyertesek sorsolása
Helyszín: Szent István terem, Libertatii tér 20

A regisztráció köteles rendezvényekre bejelentkezés online, ide kattintva, vagy a 0740115464-es telefonszámon, vagy a QR-kódot leolvasva, a jelentkezési űrlap kitöltésével lehetséges.