2024. május. 6. Köszöntjük nevű látogatónkat.
2021. november. 19.

Árpád-házi Szent Erzsébet ünnepe 2013. óta a Szolgáló Szeretet Napja a Szatmári Egyházmegyében. A Szatmárnémeti Hildegárda-templommal szembeni Szent Erzsébet „rózsacsodájának” is emléket állító szobor előtt, a rossz idő ellenére, rózsákkal és esernyőkkel a kezükben többen is összegyűltek, hogy a szeretetszolgálat magyar szentje előtt tiszteletüket téve, a szolgálatban való egységet kifejezve felhívják a figyelmet a szükséget szenvedőkre.

2021. november. 17.

„Mi lehet örvendetesebb és kellemesebb, mint elgondolkodni azon, hogy Krisztus nemcsak veleszületett jogon, hanem a megváltással szerzett jogon is uralkodik rajtunk?” – írja XI. Piusz pápa, aki az első egyetemes zsinat, a niceai zsinat (325.) 1600. évfordulója alkalmából, 1925. december 11-én elrendelte a mi Urunk, Jézus Krisztus Király ünnepét.

2021. november. 17.

Árpád-házi Szent Erzsébet 1207-ben született a sárospataki várban, majd Lajos, a türingiai tartománygróf felesége lett, akit három gyermekkel ajándékozott meg. Férje halála után a szegénységet választotta, Margburgba költözött és belépett Assisi Szent Ferenc harmadrendjébe.

2021. november. 17.

Gáspár Annamária 20 éve dolgozik kórházpasztorációs referensként a Szatmárnémeti Római Katolikus Püspökségen. Az alábbiakban az ő tanúságtételét olvashatják.

2021. november. 6.

A Szatmári Római Katolikus Püspökség megrendülve, de Isten akaratában megnyugodva tudatja, hogy Ft. Mártin Lőrinc c. esperes, ny. plébános november 5-én, életének 75., papságának 51. évében, betegség után a végső szentségekkel megerősítve, Istenben megnyugodva, csendben elhunyt.

2021. november. 3.

A Szatmári Egyházmegye elhunyt püspökeiért mutatott be szentmisét Nm. és Ft. Schönberger Jenő püspök november 3-án.