2024. április. 28. Köszöntjük nevű látogatónkat.
2021. szeptember. 13.

A budapesti 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus záró szentmiséjét, a Statio Orbis-t követően Ferenc pápa a Hősök terén imádkozta el az Úrangyala imádságot. Az imádság előtti szentbeszédet az alábbiakban olvashatják.

2021. szeptember. 13.

Az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus záró, Statio Orbis szentmiséjére érkezett Ferenc pápa Budapestre vasárnap reggel, akit katonai tiszteletadás mellett, Michael August Blume apostoli nuncius, Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek és Veres András, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnöke fogadtak. Az egyházfő egyébként hajnali 5 órakor már az olasz főváros repülőterén volt, hogy a pár órás repülőutat követően együtt ünnepeljen a budapesti hívekkel és a zarándokokkal.

2021. szeptember. 12.

A budapesti Eucharisztikus Kongresszus egyik fénypontja a szombat esti Eucharisztikus körmenet volt. A Kossuth téren, a Parlament előtt tartott szentmisét követően több százezer ember követte az Oltáriszentséget a Hősök teréig, az úton tanúságot téve hitükről, és közösséget vállalva Jézus Krisztussal. A szentmise főcelebránsa, Erdő Péter bíboros szentségi áldásban részesítette a zarándokokat.

2021. szeptember. 11.

Az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus pénteki napján, a Hit napján, az eddiginél sokkal több zarándok érkezett a Hungexpo-ra. Az eddigi résztvevők számát a külföldről, főleg az Erdélyből érkezők is gazdagították, illetve ezen a napon érkeztek meg az egyházmegyénk által szervezett zarándoklat résztvevői is. A nap végén pedig a Kongresszus elköszönt a rendezvényközponttól.

2021. szeptember. 11.

A római liturgiában a Szent Keresztnek két ünnepét ismerjük: megtalálását május 3-án, míg felmagasztalását szeptember 14-én. A két ünnepet Szent XXIII. János pápa egyesítette.

2021. szeptember. 11.

Az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra érkező zarándokok csütörtökön, szeptember 9-én, a Remény napját ünnepelték. Ahogy Udvardy György érsek fogalmazott: „A keresztségünkben a Fiú által mindannyian megkaptuk a remény ajándékát, hiszen Jézus Krisztus által mindannyian az örök élet reménybeli örökösei vagyunk.”