2024. április. 26. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Ima és étel

2018. november. 14.

Közös imát mondanak a Szent Erzsébet-szobornál a szegényekért, majd meleg ételt osztanak a Szatmári Római Katolikus Egyházmegye segítő közösségei, november 19-én.

Árpád-házi Szent Erzsébet a szegények iránti érzékenység és tenni akarás magyar szentje. Életét végigkísérték a szegények segítésének törekvései. Második gyermeke születése után, hálából 28 ágyas kórházat alapított, ahol maga is részt vett a betegápolásban. Az éhínségek, járványok idején kinyittatta az éléstárakat, a szegényeket élelmezte, önmaga pedig mértéktartóan élt. Az Assisi Szent Ferenc harmadrendjének tagjaként később egyszerű, szürke köntösben járt, a szegényeket szolgálta. Legendák kötődnek alakjához, így az egyik szerint köntösében a kenyér rózsává változott, amikor férje már felelősségre akarta vonni a végletekig történő adakozás miatt. Ebből a csodából ihletődött a szatmárnémeti, Hildegárda templom bejáratával szemben épp tíz éve felavatott szobor is, melynek talapzatánál már hat éve minden november 19-én imát mondanak Szatmári Római Katolikus Egyházmegye hívei, segítő intézményeinek képviselői a szegényekért. Kiállásukkal egyben üzenetet is akarnak közvetíteni: nem hagyhatjuk magukra a nehéz sorsú testvéreket, társakat.

Idén november 19-én is szeretettel várnak mindenkit, aki közösséget érez a rászorulókkal, szegényekkel. Hétfőn délután kettőtől rövid előadás hangzik el, majd vers, rózsákat helyeznek el a szobor talapzatán és együtt imádkoznak. A közel félórás rendezvény után az egyházmegye karitatív intézményei, lelkiségi- és segítő közösségei Szatmárnémeti négy pontján ételosztásba kezdenek: a Boldog Scheffler János Központ munkatársai a Toamnei utcán; az Egyházmegyei Caritas Szervezet képviselői a 14-es lakónegyedbeli Târnavei sétányon; az Egyházmegyei Kórházpasztorációs Iroda, az Egyházmegyei Pasztorális Iroda és a plébániai szeretetszolgálatok tagjai a Ion Ghica utcai szociális tömbházaknál; a Máltai Szeretetszolgálat Szatmári Kirendeltségének munkatársai pedig az Ostrovului utcai szociális tömbházaknál.

Szent Erzsébet emléknapján a különböző esperességekben is megemlékezéseket és ételosztást szerveznek: november 18-án, vasárnap Túrterebesen, hétfőn Máramarosszigeten, kedden pedig Nagybányán. A szatmárnémeti megemlékezést és ételosztást a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. támogatja.

A tavalyi imaalkalom egyik képe